Пиво. Переважна більшість ліків в лікарнях XVIII-XIX запивали виключно пивом. У Росії пиво видавали видужуючим хворим в лікарнях Санкт-Петербурга до середини XIX століття в якості дезинфікуючого, загальнозміцнюючого, тонізуючого засобу. А мюнхенський інститут пива науково довів: 1000 мл свіжого нефільтрованого пива в 10 разів корисніший, ніж 1000 мл молока.

Вазелін - мазеподібної рідина, що застосовується в медицині як проносний засіб, був створений британсько-американським хіміком Робертом Августом Чезбро (Robert Augustus Chesebrough) в 1872 році і спочатку рекламувався як засіб для виведення плям для меблів і оббивної тканини.

Напій Кока-Кола був винайдений американським фармацевтом Джоном Ститом Пембертоном (John Stith Pemberton) в 1886 році і випущений на ринок як ліки від нервових розладів. До складу «ліків» входили три частини листя коки на одну частину горіхів тропічного дерева коли. Кока-Кола призначався як лікарський засіб при лікуванні імпотенції, шлункових і головних болів, для полегшення симптомів у морфіністів.

Аспірин. Аспірин, як і Героїн, був розроблений фармацевтичною компанією Байєр. 10 серпня 1897 року співробітник Байєр Фелікс Хоффман (Felix Hoffmann) синтезував ацетилсаліцилову кислоту (торгова марка Аспірин) в хімічно чистій і стійкій формі, створивши перші в історії світової фармацевтики синтетичні ліки, які є лікувальною субстанцією, що не зустрічається в природі.Кетчуп. У 1820-1830 роках кетчуп в США продавався як ліки від облисіння і екземи на ногах і навіть був запатентований як лікарський препарат. Каротиноїдний пігмент лікопін, що входить до складу томата, дійсно корисний для здоров'я, в кетчупу його зміст вище, ніж в свіжому помідорі. Кетчуп сьогодні не вважається ліками, а купити лікопін можна у вигляді таблеток або капсул.
Кокаїн. У 1859 році німецький хімік Альберт Німан (Albert Niemann) вперше визначив основну діючу речовину листя коки - алкалоїд кокаїн. Після смерті Нимана в 1861 році його роботу продовжив Вільям Лесен (William Lessen), що зумів отримати кокаїн в чистому вигляді. У 1878 році лікар-психолог Зігмунд Фрейд, вивчивши досвід застосування даного препарату баварськими військовослужбовцями (у солдатів на марші після прийому ліків зникала втома), випробувавши на собі його незвичайну дію, став призначати пацієнтам як ліки при розладі статевої функції, депресії, сифілісі, алкоголізмі, астмі. Фрейд вважав, що ліки не викликають звикання.
Героїн. Більш «легким» аналогом кокаїну був діацетилморфін, вперше синтезований в 1874 році Алдером Райтом (Charles Romley Alder Wright), англійським хіміком. Як ліки від кашлю диацетилморфин став пропонуватися німецькій фармацевтичній компанії Байєр в 1898 році під торговою маркою «Героїн». Героїн позиціонувався як заспокійливі при кашлі ліки, що не викликають звикання (за умови його нетривалого використання). Препарат у формі сиропу або таблеток лікарі призначали при грипі, скаргах на серце, хворобах шлунково-кишкового тракту, розсіяному склерозі.
Ртуть. Доктор Роберт Патрік (Robert Patrick) практикував лікування ртуттю, заявляючи, що нею можна вилікувати практично всі хвороби. Як відомо нині, ртуть - це отрута. Симптоми отруєння нею - болі в області грудної клітини, проблеми з серцем і легенями, кашель, сильні спазми м'язів, розлад свідомості, галюцинації і багато іншого. Але, схоже, в той час ці серйозні наслідки дії ртуті не особливо турбували людей, навіть не дивлячись на те, що від подібного лікування гинули люди. Більш того, за допомогою ртуті на той момент намагалися виліковувати навіть сифіліс.
Кровопускання було одним з найпопулярніших методів лікування за всю історію медицини. Греки першими використовували цей спосіб, який був популярний аж до 19 століття. Кровопускання, як багато хто вірив, могло позбавити людину практично від будь-якої недуги. Вважалося, що в крові людини містилося 4 основних речовини, кожне з яких було першопричиною всіх хвороб, а, зробивши кровопускання, людина позбавлялася від однієї з хвороб. Якщо виникає питання, чи правда це, то просто спробуйте це на собі, коли ви наступного разу захворієте грипом. Чи стане вам краще від втрати 4 літрів крові? Звичайно ж ні.

З нами можна зв'язатися: +38 096 377-1-567 (Пн.-Пт.: 09:00-18:00)