Історія «Аптеки Гаєвського» починається в 1878 році, коли молодий заповзятливий фармацевт Антон Еразмовіч Гаєвський заснував скромний аптекарський магазинчик в будинку, розташованому на вулиці Тираспольській, 16. Через чотири роки Антон Еразмовіч стає партнером знаменитого в ті часи фармацевта В. Л. Піскорського, аптека якого розташовувалася в одному з кращих будівель Одеси - будинку генеральші Синіциної (на цьому місці в 1898-1899 роках був побудований «Пасаж»). На початку 1883 року Гаєвський викуповує цю аптеку, а незабаром його новим компаньйоном стає добре відомий комерсант Олександр Миколайович Поповський.


У другій половині 1898 х бізнес Гаєвського і Поповського перебазувався в більш просторе приміщення - відомий будинок Руссова, і на новому місці вже до закінчення XIX століття їх аптека трансформувалася в фармацевтичну фабрику, приховану під фасадом аптекарського магазину, яка практично не знала собі рівних у своїй галузі в масштабах не тільки міста, а й регіону.


Аптека Гаєвського і Поповського мала не тільки стандартне приміщення, де фармацевти змішували лікарські інгредієнти - там функціонувала повноцінна хімічна лабораторія, в якій розроблялися нові формули на базі справжніх науково-дослідних робіт. Правила її роботи, кваліфікація персоналу, ціни на ліки, зберігання, відпуск ліків і отрут - все регламентувалося особливими указами, що мають силу закону.


Крім того, підприємство співпрацювало з провідними фармацевтичними фірмами Європи, що забезпечували аптеку різноманітними новинками. Тут же за індивідуальними прописами виготовлялися мікстури, пігулки, краплі і суспензії. В асортименті аптеки були широко представлені вакцини і сироватки, медичний інструментарій, мінеральні води, гігієнічні товари і продукти по догляду за тілом, автором яких в деяких випадках виступала сама «Аптека Гаєвського». Робота аналітичної служби, виготовлення гомеопатичних препаратів, індивідуальний аптечний посуд, новітній медичний інструментарій, широкий вибір патентованих ліків - мабуть, у «Аптеки Гаєвського і Поповського» не було конкурентів.


І це підтверджувалося документально: «За останні 15 років в Одесі видали 12 нових привілеїв на аптеки, а аптечних магазинів стало там безліч. Але моя справа від цього не погіршилася: замість колишніх 50 нумеров рецептів в день я тепер маю до 100 нумеров. Це показує, що варто тільки зарекомендувати себе і здобути довіру публіки в тому, що справа ведеться добре, і ніяка конкуренція не буде небезпечною. Відкрийтесь в Одесі біля мене хоч ще 50 аптекарських магазинів - мені все одно ... », - пише Поповський. Що ж, компаньйон Гаєвського мав правильні уявлення про ведення бізнесу і адекватно реагував на зростаючу конкуренцію.


Втім, суспільне життя Гаєвського було ще більш різноманітне, ніж асортимент його аптеки. У будинку Руссова розташовувалося також місцеве «Суспільство власників аптек міста Одеси». Згідно заснованому ще в 1885 році статуту, дійсними членами Товариства могли стати лише аптекарі, що мали звання магістра фармації або провізора, а в число почесних увійшли знамениті вітчизняні та іноземні вчені та особи, що зробили важливий внесок суспільству. Саме на плечі останніх і була покладена матеріальна відповідальність щодо забезпечення роботи Товариства.


Ця організація мала такі благородні цілі, як «удосконалення фармації», «сприяння збереження гідності і честі аптекарського звання», сприяла активному обміну науковою інформацією між фармацевтами, а також тримала фонд допомоги студентам, які бажають отримати фармацевтичну освіту або колегам, які потрапили в скрутне становище. Серед пріоритетних завдань Товариства були вказані контроль дотримання провізорами запропонованих урядом правил, тобто «сумлінне і однакове приготування ліків». Члени Товариства повинні були повідомляти своїм колегам письмово або усно відомості щодо вдосконалення формул препаратів або їх побічні дії.


Засновник аптеки Антон Еразмовіч Гаєвський був також гласним Міської Думи, що відповідає нинішньому статусу депутата міської Ради. Був головою «Міської комісії для розробки питання про реорганізацію справи піклування підкидьків», кандидатом в члени «Комісії для розробки питання про спосіб експлуатації міських лиманів», членом Правління благодійного Товариства при римсько-католицькій церкві Одеси, секретарем Павловського пологового притулку, членом Товариства боротьби з туберкульозом.


У сферу інтересів Антона Еразмовіча входило навіть видавнича справа. Аптека Гаєвського і Поповського випускала різні медичні довідники. А в кінці XIX століття Олександр Поповський видав дослідження «Короткий курс сучасного стану аптечної справи в Росії» - це була одна з перших спроб узагальнити історичний досвід, дати оцінку існуючим тенденціям і передбачити основні напрямки розвитку аптечної справи в країні. Останні дійшли до наших часів видань - це довідник, який носить назву «Адресний список лікарів, медичних сестер, повитух в місті Одесі», датований 1913 роком.

Крім знаменитих фармацевтів - підприємців Гаєвського і Поповського в Одесі були і інші успішні фармацевти. Аптека на Катерининській, що належала Кестнеру, не була єдиною, він володів цілою мережею великих аптек в центрі Одеси, включаючи «Фармацевтичний магазин» в будинку М. А. Крамарева (на рубежі XIX-XX століть на цьому місці виріс чудовий Пасаж), придбаний ще в 1867 році у знаменитого німецького фармацевта Карла Вільберга. Таким чином, до кінця XIX століття М. Кестнер, поряд з А. Гаєвським і А. Поповський, К. і Я. Шапіро, А. Лехтманом, В. Л. Піскорський та В. Замлинскім, став одним з найавторитетніших торговців лікарськими препаратами в місті. З початку XXI століття в приміщенні Аптеки М. Кестнера, що розташовувалася за адресою, вул. Катерининська, 5 відкрито нову аптеку, яка входить в мережу Аптеки Гаєвського. Крім цього, варто згадати і про Будинок Вагнера, в якому в кінці XIX-початку XX століття розташовувалася Аптека Самуїла Нахумовіча. На початку ХХI відкрито нову аптека - Аптека на Дерибасівській, яка входить в мережу Аптек Гаєвського.


Прогрес фармацевтичної галузі на рубежі XIX-XX століть в повній мірі відзначився в одному з найбільших міст України - Одесі. У той час Одеса була південними морськими воротами імперії, другий після Петербурга порт за вантажообігом, один з найбільших міст величезної країни на той момент.


Широта інтересів і поглядів власника аптеки не позначилася негативно на основному бізнесі: його аптека продовжувала процвітати і нарощувати обороти розробки інноваційних фармацевтичних препаратів. До 1910-х років в будинку Руссова функціонували вже дві лабораторії - техно-фармацевтична і хіміко-аналітична. Аптека Гаєвського безперебійно працювала при всіх режимах, незважаючи на роки розрухи, війн, голоду і холоду. Під час Великої Вітчизняної війни фармацевти аптеки допомагали жителям Одеси, а протягом усього радянського періоду підприємство Гаєвського залишалося найбільшою аптечною точкою міста.


Практично півтора століття потому аптека зберегла не тільки своє ім'я, традиції, а й специфічну структуру. Досвідчені фармацевти з тією ж ретельністю, що і їх попередники, готують як відомі з незапам'ятних часів лосьйон Попова, рідину Кастелані, мікстуру Кватера, так і нові ліки, згідно з приписами лікаря, зазначеним в рецепті. Звичайно ж, сьогодні відділ готових лікарських форм непорівнянний зі своїм «прототипом» - в наш час ліків куди більше, ніж сто з гаком років тому. Скасовано, хіба що, гомеопатичний відділ, що втратив колишню значимість. Сьогодні «Аптека Гаєвського» перетворилася в велику мережу, але, як і в колишні часи, головна її місія - турбота про пацієнта: і тоді, і зараз кожен відвідувач зможе отримати там грамотну консультацію і почути добре слово.


Коментар директора Аптеки Гаєвського №21 Нелі Йосипівни Калестру: «Аптека Гаєвського - це історична пам'ятка Одеси, внесок, який був зроблений більше сотні років тому в розвиток аптечної справи, повернутий сторицею. Ми пишаємося своєю історією і підтримуємо ті цінності, які були закладені засновником і власником аптеки Гаєвського, ми шануємо і зберігаємо традиції аптечної справи і навчаємо їм молоде покоління. Не менш ретельно ми піклуємося про сервіс, доступності та якості товарів, представлених в асортименті нашої мережі. Саме завдяки цьому наша аптека в усі часи користується величезною популярністю у городян і гостей міста ».


Протягом останніх десятиліть члени колективу аптеки Гаєвського неодноразово ставали переможцями всеукраїнських конкурсів, були відзначені почесними нагородами і численними дипломами. Зокрема, Східно-українська академія бізнесу вручила колективу мережі почесну нагороду «Золотий Ягуар» і диплом «За бездоганну репутацію в бізнесі та високу якість послуг».


Аптеці Гаєвського було присвоєно звання «Краща аптека України» та вручено диплом «За збереження традицій» в номінації Всеукраїнського конкурсу «Панацея».


Сьогодні Аптека Гаєвського це вже не одна аптека, а мережа, що складається з 10-ти аптек в Одесі, в яких піклуються про здоров'я одеситів справжні експерти-фармацевти. Вони дбайливо зберігають унікальні рецепти і секрети аптечного виробництва (в аптеках Гаєвського працюють династії фармацевтів і провізорів!), І постійно в пошуку найбільш ексклюзивних новинок з усього світу. Асортимент Аптеки Гаєвського налічує понад 15 000 найменувань готових лікарських форм і власного аптечного виробництва. І все це для того, щоб, як завжди, одесити могли сказати: «В Аптеці Гаєвського точно є все, що потрібно для краси і здоров'я!»

З нами можна зв'язатися: +38 096 377-1-567 (Пн.-Пт.: 09:00-18:00)